Search
Generic filters

Pielęgnacja trawnika jesienią

Należy pamiętać, że nawet jesienią trzeba dbać o trawnik. Koszenie trawy to czynność obowiązkowa aż do momentu, gdy przestanie ona rosnąć – w przypadku ciepłej, łagodnej jesieni, nawet do listopada.

Nie można zapominać również o dokładnym oczyszczaniu trawnika ze spadających liści.  Zalegające na trawie – mimo, że wyglądają pięknie tworząc kolorowe kobierce – pod wpływem wilgoci mogą zgnić, a w konsekwencji zniszczyć nasz trawnik.  Zebrane liście można wykorzystać, na przykład, do zrobienia kompostu, który wiosną użyźni ziemię w naszym ogrodzie.

W celu przyspieszenia procesu powstawania kompostu (który zostawiony sam sobie może potrwać nawet około roku) można rozdrobnić liście za pomocą rozdrabniacza do gałęzi, zanim umieścimy je w kompostowniku.  Trzeba pamiętać także o dostarczaniu wody do kompostownika w okresach suchych oraz o ochronie kompostu zimą- na przykład okrywając go słomą. Można również kolejne warstwy rozdrobnionych liści posypać wapnem palonym.

Procesowi powstawania kompostu nie zaszkodzi też wpuszczenie do kompostownika hodowli dżdżownic, czy też dołożenie do liści obornika.

Rada: Do materiału na kompost można dodać trochę gotowego już kompostu – podziała jak zaczyn w cieście chlebowym.

NAC Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Opracowanie nowego projektu wzorniczego w branży urządzeń ogrodniczych”

Celem projektu jest upowszechnienie modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami.

Planowane efekty: wprowadzenie na rynek robota koszącego
Wartość projektu: 1 274 280,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 600 600,00 PLN