Jak wykorzystać myjkę ciśnieniową w pracach przydomowych?

Myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie, które ułatwia mycie tarasu, chodnika, elewacji domu, a nawet grilla. Jak najlepiej wykorzystać jej możliwości?

Dostępne w naszym sklepie myjki ciśnieniowe NAC to produkty na pierwszy rzut oka niepozorne, przypominające odkurzacz albo inny sprzęt o niewielkiej mocy i małych możliwościach. Pozory jednak mylą – dzięki naszym myjkom możliwe jest skuteczne mycie ciśnieniowe ścian domu, chodników i innych miejsc, z których trudno usunąć zabrudzenia metodą ręczną.

Myjka ciśnieniowa NAC przyda się praktycznie w każdym domu ze względu na uniwersalne zastosowanie. Możliwe jest mycie brudnych ścian budynków, mycie chodników, mebli ogrodowych, ogrodzeń, tarasów, a nawet mycie samochodu czy narzędzi.

Czyszczenie jest szybkie, łatwe i skuteczne dzięki silnemu strumieniowi wody. Jego ciśnienie jest ponad 30 razy wyższe niż w przeciętnym domowym kranie. Możliwość zastosowania detergentu ułatwia usuwanie uciążliwych zabrudzeń. Różne końcówki węża – lanca, szczotka, gąbka, itp. – pozwalają dostosować szerokość strumienia wody do rodzaju czyszczonego miejsca czy przedmiotu, a także myć powierzchnie dotykowo ścierając zabrudzenia.

Oferowane w naszym sklepie myjki ciśnieniowe NAC to urządzenia przeznaczone do częstego użytku, ale mimo tego warto pamiętać, że domowa myjka nie jest sprzętem o zastosowaniu przemysłowym. Tak jak nie korzystamy z odkurzacza przez długie godziny – gdyż spowodowałoby to przegrzanie czy inne uszkodzenia – tak i myjki ciśnieniowe nie powinny być eksploatowane zbyt intensywnie, nawet jeśli reprezentują wysoką kategorię jakościową.

Myjek nie powinny używać dzieci ani osoby kontuzjowane. Wysokie ciśnienie sprawia, że potrzeba nieco siły, aby utrzymać w dłoniach wąż natryskowy. Należy także pamiętać, że skierowanie strumienia na ciało może okazać się bolesne czy wręcz spowodować kontuzję, dlatego przed użyciem myjki warto założyć okulary ochronne i rękawice. Należy szczególnie uważać na to, gdzie kierujemy strumień wody. Spryskanie kruchych przedmiotów lub urządzeń elektrycznych może doprowadzić do ich zniszczenia.

Mycie pod ciśnieniem należy zaczynać od górnej części czyszczonego miejsca (np. elewacji), a następnie kierować się w dół. Warto też spryskiwać powierzchnie pod kątem większym niż prosty, gdyż woda pod silnym ciśnieniem skierowana prosto, np. na ścianę, może spowodować uszkodzenia. Po użyciu myjki, a także przed kolejnym wykorzystaniem, należy sprawdzić sprzęt pod względem szczelności i zamocowania poszczególnych elementów. Nie powinno się używać myjki np. z pękniętym albo niedokręconym wężem.

Jeśli masz dom z podjazdem, samochód – albo i dwa – w garażu, umeblowany ogródek czy narzędzia, z których często korzystasz, będzie to jak najbardziej trafiony zakup. Mycie myjką pod ciśnieniem oszczędza wiele czasu i maksymalizuje efektywność detergentów. Wydajność oznacza natomiast oszczędności. Nie musisz marnować paliwa ani pieniędzy na dojazdy do myjni samochodowej, nie musisz zatrudniać sprzątaczy do czyszczenia elewacji, nie musisz przeznaczać całego popołudnia na przygotowanie mebli ogrodowych do rodzinnego pikniku. Myjka ciśnieniowa to jeden z tych gadżetów, które ułatwiają życie.