Search
Generic filters

Czyszczenie chodników po zimie - jaką zamiatarkę kupić i w jakiej cenie?

Zamiatanie chodników nie musi być trudne i męczące. Zamiatarka spalinowa pomoże nam szybko i sprawnie uporać się z piachem pozostałym po zimie. Jakiego modelu szukać i jaką kwotę przeznaczyć na zakup?
Zima to przyjemny czas, kiedy nie trzeba czyścić chodnika, ale gdy mrozy ustąpią, przekonamy się, że „co się odwlecze, to nie uciecze”. Zaschnięte grudki błota, piach, którym posypywaliśmy zaśnieżony chodnik, nieuprzątnięte liście po ostatniej jesieni – wszystko to składa się na bardzo nieprzyjemną niespodziankę, która czeka nas przy okazji wiosennych roztopów. Możemy jednak zaoszczędzić sobie sporo wysiłku. Wystarczy, że w garażu czy domku narzędziowym będzie na nas czekać gotowa do działania zamiatarka.
Urządzenia tego typu dzielą się na kilka rodzajów. Zamiatarki ręczne to stosunkowo małe modele, które na pierwszy rzut oka można pomylić z kosiarką do trawy. Wyposażone są w niewielkie szczotki oraz kosz, do którego trafiają nieczystości. To doskonałe urządzenie dla właścicieli domów ze stosunkowo niewielkim podjazdem czy wyłożonymi kostką ścieżkami w ogródku. Zamiast uwijać się z miotłą, zmiotką i szufelką, wystarczy przespacerować się wzdłuż chodnika, aby pozbyć się chrzęszczących pod stopami drobin. Zwróćmy jednak uwagę na to, co kupujemy. Dobra zamiatarka ręczna będzie wyposażona w szczotkę umożliwiającą czyszczenie nawet ciasnych miejsc, np. tych fragmentów, gdzie chodnik styka się ze ścianą domu.

Do większych powierzchni doskonała będzie zamiatarka spalinowa z napędem – taka jak najpopularniejsze zamiatarki NAC. Jest to zamiatarka walcowa z dużą szczotką w przedniej części, na którą dodatkowo możemy nałożyć pojemnik na kurz lub lemiesz służący do odgarniania śniegu. Urządzenie to jest wyposażone w napęd, dzięki czemu nie musimy go pchać jak w przypadku zamiatarki ręcznej, lecz swobodnie i bez wysiłku prowadzić wzdłuż chodnika. Zamiatarka tego typu jest doskonała do zamiatania większych powierzchni, np. gdy chcemy oprócz chodnika na i w pobliżu posesji wyczyścić także okoliczną drogę. Przed pierwszym wiosennym zamiataniem musimy jednak pamiętać, by sprawdzić m.in. poziom paliwa i oleju.

Wiele osób nie jest pewnych, czy zamiatarka jest warta kwoty, którą trzeba na nią przeznaczyć. Wydaje się, że jest to urządzenie, które wykorzystamy kilka razy w pierwszych tygodniach wiosny, i które będzie bezczynnie zajmować miejsce w garażu przez pozostałą część roku. To jednak nieprawda. Zamiatarki przydają się nie tylko w zimie – warto z nich korzystać także jesienią, gdy dookoła zalegają liście oraz w upalne dni lata, gdy wiatr nanosi na ścieżkę suchą ziemię i piach.

NAC Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Opracowanie nowego projektu wzorniczego w branży urządzeń ogrodniczych”

Celem projektu jest upowszechnienie modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami.

Planowane efekty: wprowadzenie na rynek robota koszącego
Wartość projektu: 1 274 280,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 600 600,00 PLN