Search
Generic filters

Robot koszący do trawy

NAC RLM800-NG

To wyjątkowo proste w instalacji i obsłudze urządzenie, przeznaczone jest do trawnika o powierzchni do 800 m2. Wyposażony jest w dwa nowoczesne, indukcyjne silniki elektryczne – po jednym na każde koło napędowe.

cena 1699,00 zł

18 cm

szerokość koszenia

800 m2

maksymalny obszar koszenia

20 – 60 mm

wysokość koszenia

Robot koszący do trawy NAC RLM800-NG

To wyjątkowo proste w instalacji i obsłudze urządzenie, przeznaczone jest do trawnika o powierzchni do 800 m2. Wyposażony jest w dwa nowoczesne, indukcyjne silniki elektryczne – po jednym na każde koło napędowe.

Robot posiada 2 programy do wyboru – tryb manualny oraz tryb automatyczny.
W trybie manualnym po wciśnięciu przycisku START robot rozpocznie koszenie. Aby przerwać pracę robota w dowolnym momencie należy wcisnąć przycisk STOP.

W trybie automatycznym należy ustawić powierzchnię i czas rozpoczęcia koszenia. Dostępne jest tylko jedno ustawienie godziny rozpoczęcia pracy robota. Robot automatycznie będzie rozpoczynał  pracę co drugi dzień o ustawionej godzinie. Jeżeli poziom naładowania akumulatora spadnie do 20%, robot powróci do stacji dokującej w celu doładowania. Po naładowaniu robot ponownie rozpoczyna pracę, aż do skoszenia całego trawnika. Następnie wraca do stacji dokującej czekając na kolejny cykl pracy. Cykl pracy robota jest tak zaprojektowany, że niezależnie od koszonej powierzchni trwa 48 godzin, w tym jest czas na pracę, ładowanie i spoczynek.

Koszenie może odbywać się zarówno w dzień jak i w nocy. Wyposażony jest w opatentowany system cięcia 3w1 (cięcie, ściółkowanie, rozgarnianie), odcięte końcówki trawy są na tyle małe, że ich grabienie jest zbędne a pozostałości po koszeniu nawożą trawnik.
Regulacja wysokości koszenia jest możliwa za pomocą pokrętła umieszczonego na górnej obudowie. Zakres regulacji wysokości 20-60 mm.
Wygodę i bezpieczeństwo zapewnia zestaw czujników, w które został wyposażony robot: czujnik deszczu, czujnik napotkania przeszkody, czujnik nachylenia.
Zestaw zawiera komplet niezbędnych elementów niezbędnych do uruchomienia oraz obsługi robota.

cechy

2 tryby pracy: manualny oraz automatyczny.
3 czujniki: deszczu, pochylenia, napotkania przeszkody.

Zakres regulacji wysokości koszenia od 20 do 60 mm.

System cięcia 3w1 (cięcie, ściółkowanie, rozgarnianie).

parametry

silnik:
indukcyjny (bezszczotkowy)
napięcie akumulatora:
28 V
pojemność akumulatora:
2 Ah
rodzaj akumulatora:
litowo-jonowy
czas ładowania akumulatora:
45 minut
maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu:
60-90 minut
szerokość koszenia:
18 cm
wysokość koszenia:
od 20 do 60 mm
regulacja wysokości koszenia:
za pomocą pokrętła
maksymalny obszar koszenia:
800 m2
ilość noży tnących:
3
maksymalne pochylenie terenu:
20 0
waga robot + akumulator:
7,9kg + 0,382kg
zmierzony poziom mocy akustycznej:
60 dB

PRODUKTY PODOBNE

NAC Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Opracowanie nowego projektu wzorniczego w branży urządzeń ogrodniczych”

Celem projektu jest upowszechnienie modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami.

Planowane efekty: wprowadzenie na rynek robota koszącego
Wartość projektu: 1 274 280,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 600 600,00 PLN