Search
Generic filters

Pilarka łańcuchowa na jesień - którą wybrać?

Rozważasz zakup piły łańcuchowej, ale nie wiesz, jaki model spełni Twoje oczekiwania? NAC przychodzi z pomocą! Oto krótki przegląd naszej oferty, wraz ze wskazówkami dotyczącymi wyboru właściwego urządzenia.

Choć pilarki są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle, sprawdzają się również w warunkach domowych. Jeśli posiadasz posesję, pilarki łańcuchowe NAC pomogą ci w pielęgnacji drzew i krzewów. Te niewielkie, przenośne, łatwe w obsłudze urządzenia są jednocześnie podobne do siebie jak i zróżnicowane. Mimo, że ich funkcja jest zawsze taka sama – jest nią cięcie gałęzi i kawałków drewna – to poszczególne modele są przystosowane do wykorzystania w różnych warunkach.

Jak to zwykle bywa w przypadku urządzeń posiadających kabel zasilający, pilarki elektryczne są przeznaczone do użycia w otoczeniu domu – a przynajmniej w miejscu zapewniającym dostęp do gniazdka elektrycznego. Warto zaopatrzyć się w przedłużacz kilkudziesięciometrowej długości, aby wygodnie i bezpiecznie korzystać z urządzenia.

Jeśli nie będziemy korzystać z urządzenia w większych odległościach od domu, naprawdę nie warto kupować piły spalinowej, która wymaga od użytkownika większego zaangażowania: dokładniejszego czyszczenia czy uzupełniania paliwa. Warto dodać, że piły elektryczne NAC oraz wszelkich innych producentów są zazwyczaj wygodniejsze w obsłudze niż ich spalinowe odpowiedniki. Silnik elektryczny generuje mniejsze drgania, przez co nad całym urządzeniem łatwiej „zapanować”. Jest to jednak okupione jego mniejszą mocą, a zatem jeśli masz do ścięcia wyjątkowo duże pnie czy gałęzie – zastanów się dwa razy przed zakupem. Coś za coś.

Pilarka spalinowa to potęga w rękach użytkownika. To niewielki, ale zazwyczaj bardzo mocny sprzęt, który cechuje się dużą mobilnością. Masz działkę oddaloną od domu? Wrzuć pilarkę do bagażnika i nie martw się o brak dostępu do gniazdka. Przedłużacz jest zbędny. Niestety, praca nie będzie tak lekka, jak z urządzeniem elektrycznym.

Ważną cechą pilarek spalinowych jest ich waga. Silniki są cięższe niż w sprzętach elektrycznych, a do tego należy uwzględnić wagę paliwa. Co więcej, piła emituje spaliny, jest jeszcze głośniejsza niż piła elektryczna i wymaga od użytkownika szczególnej dbałości o stan techniczny i warunki przechowywania, aby uniknąć konieczności częstego odwiedzania serwisu.

Pilarka spalinowa NAC to urządzenie przeznaczone głównie do wykorzystania w trudniejszych warunkach. Jest warte swej ceny ze względu na możliwość zabrania go w dowolne miejsce.

Pilarka spalinowa to potęga w rękach użytkownika. To niewielki, ale zazwyczaj bardzo mocny sprzęt, który cechuje się dużą mobilnością. Masz działkę oddaloną od domu? Wrzuć pilarkę do bagażnika i nie martw się o brak dostępu do gniazdka. Przedłużacz jest zbędny. Niestety, praca nie będzie tak lekka, jak z urządzeniem elektrycznym.

Drugim najważniejszym kryterium wyboru jest moc pilarki. Do cięcia gałęzi sprawdzą się słabsze modele spalinowe i elektryczne, natomiast do cięcia drewna należy zaopatrzyć się w urządzenie o mocnym silniku. Nie wspominamy o ścinaniu drzew w środku lasu, gdyż to zadanie wymaga pilarek profesjonalnych, dużo mocniejszych niż urządzenia oferowane właścicielom niewielkich ogrodów.

Na komfort pracy wpływa długość prowadnicy oraz waga urządzenia. Do przycinania niskich krzewów i drzewek wystarczy krótka piła lub pilarka do gałęzi. Im dłuższa prowadnica, tym łatwiej będzie przycinać grubsze czy wyżej położone gałęzie. Sprawdźmy także pojemność silnika, ona bowiem podpowiada, jak dużo paliwa wymaga praca z urządzeniem. Istotna dla użytkowników będzie ponadto waga urządzenia oraz poziom generowanego hałasu. Wszystkie te wartości można znaleźć w kartach poszczególnych produktów.

Pilarka, której wybór został poprzedzony analizą własnych potrzeb i możliwości poszczególnych urządzeń, umożliwia wygodne, bezproblemowe i optymalne cenowo prowadzenie prac ogrodowych. Kupujmy z głową!

NAC Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Opracowanie nowego projektu wzorniczego w branży urządzeń ogrodniczych”

Celem projektu jest upowszechnienie modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami.

Planowane efekty: wprowadzenie na rynek robota koszącego
Wartość projektu: 1 274 280,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 600 600,00 PLN