Search
Generic filters

Kiedy warto kupić odkurzacz do liści i w jaki sposób go używać?

Jesień zaczęła się na dobre. Dni są coraz krótsze, wieje chłodny wiatr, pod stopami szeleszczą suche liście… I to właśnie jest problem, na który mamy rozwiązanie.
Spalinowy odkurzacz – dmuchawa do liści to przydatne urządzenie – pod warunkiem, że wiemy, czym tak naprawdę jest, do czego służy, w jakich warunkach i w jaki sposób go używać. Warto pamiętać, że dmuchawa może posłużyć nie tylko do sprzątania liści. Sprawdza się także przy zamiataniu gałązek czy kasztanów, a nawet piachu zalegającego na chodniku albo podjeździe.
Oferowany przez NAC odkurzacz do liści z funkcją dmuchawy to model stosunkowo mały i lekki, którego nie trzeba zakładać na ramiona. Zajmuje niewiele miejsca, a przy tym posiada moc w zupełności wystarczającą do sprzątnięcia większości podwórek. Jest to odkurzacz – dmuchawa spalinowa, co oznacza, że uruchomienie jej wymaga paliwa i oleju napędowego.
Jeśli liście są suche, wygodniej jest zasysać je do worka – dzięki temu od razu pozbywamy się ich z posesji i możemy łatwo przerzucić „zbiory” do kosza czy worka na śmieci. Funkcja dmuchawy jest skuteczniejsza w przypadku liści wilgotnych, później jednak wymagają one zgarnięcia w zgrabną kupkę i zapakowania do worka.
Jeżeli wybierzemy opcję zasysania, wygodnie będzie poruszać się po ogrodzie i wykonywać odkurzaczem ruchy wahadłowe – przesuwać wlot w lewo i prawo. Nie przypomina to korzystania z tradycyjnych odkurzaczy, ale różnica wynika z faktu, że odkurzacz – dmuchawa NAC nie musi (a wręcz nie powinien) dotykać podłoża podczas pracy.
W przypadku dmuchania liści należy kierować je na wspólny stos, który można następnie łatwo uprzątnąć. Można więc zacząć sprzątanie od obrzeży ogródka i kierować się ku środkowi. Po zakończeniu korzystania z urządzenia powinniśmy je wyczyścić i sprawdzić, czy żadna z części się nie poluzowała.
Oprócz odkurzaczy ogrodowych spalinowych do dyspozycji są także modele elektryczne, te jednak sprawdzają się tylko na małych podwórkach, gdzie użytkownik zawsze przebywa blisko gniazdka. Wykorzystanie przedłużaczy może okazać się kłopotliwe, tymczasem model spalinowy jest uniwersalny: niewielki, poręczny, łatwy w obsłudze i skuteczny, a kiedy nie jest używany, zajmuje mało miejsca w garażu czy szafie. Zaletą odkurzacza elektrycznego do liści jest jednak brak konieczności uzupełniania paliwa.
Który odkurzacz do liści wybrać? Decyzję należy podjąć po zastanowieniu się, co jest dla nas ważniejsze: mobilność zapewniana przez brak przewodu zasilającego czy wygoda polegająca na braku konieczności uzupełniania paliwa. Moc sprzętu jest niezwykle istotnym czynnikiem podczas wybierania modelu – im większa, tym skuteczniejsze i szybsze będzie sprzątanie. Ważna jest także pojemność worka na liście, zwłaszcza w przypadku większych posesji – niewielkie worki trzeba często opróżniać.
Kiedy kupić odkurzacz do liści? Niekoniecznie wtedy, gdy na trawniku zawsze zalegają liście z drzew. Odkurzacz z dmuchawą to urządzenie, za pomocą którego można pozbyć się także skoszonej trawy czy piachu. Niska cena sprawia, że warto je mieć niemalże w każdym gospodarstwie domowym z podjazdem i ogródkiem.

NAC Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Opracowanie nowego projektu wzorniczego w branży urządzeń ogrodniczych”

Celem projektu jest upowszechnienie modelu tworzenia wartości rynkowej produktów przez wdrażanie autorskich wzorów i współpracę z projektantami.

Planowane efekty: wprowadzenie na rynek robota koszącego
Wartość projektu: 1 274 280,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 600 600,00 PLN